Місія NASA Pandora зробила важливий крок до старту, завершивши будівництво космічного апарата. Цей супутник досліджуватиме атмосфери екзопланет, що допоможе у пошуках придатних для життя світів. Про це повідомляє NASA.
Основні етапи створення супутника Pandora
Місія Pandora від NASA отримала ще один важливий елемент до свого запуску восени 2025 року. У січні завершено будівництво космічного апарата, відомого як “bus” – це структура, що відповідає за живлення, навігацію та комунікацію супутника з Землею. Цей прогрес став можливим у співпраці NASA з компанією Blue Canyon Technologies, яка займається складанням і тестуванням апарата.
Експерти підкреслюють важливість цієї розробки. Як зазначила керівниця проєкту Еліса Квінтана з Центру космічних польотів NASA імені Ґоддарда:
«Це ключовий етап, що дозволяє нам вчасно підготуватися до запуску восени. Космічний апарат – це мозок місії, який забезпечує її виконання».
Мета місії: дослідження екзопланет
Pandora розроблена для вивчення щонайменше 20 екзопланет, розташованих у далеких зоряних системах. Основна мета – визначити хімічний склад їхніх атмосфер, включно з наявністю води, хмар та інших ключових елементів. Це дозволить отримати важливі дані для продовження досліджень за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба та інших майбутніх місій.
Завдяки спеціальним інфрачервоним сенсорам, які були розроблені як резерв для телескопа Вебба, Pandora зможе проводити більш точні вимірювання атмосфери планет.
Як Pandora досліджуватиме атмосфери?
Метод дослідження заснований на явищі транзиту – коли екзопланета проходить перед своєю зіркою з точки зору спостерігача. У цей момент частина світла зорі проходить через атмосферу планети, залишаючи в спектрі характерні «хімічні відбитки».
Головною особливістю місії стане здатність одночасно фіксувати видиме світло зірки та її інфрачервоний спектр, а також спектр транзитної планети. Ці дані дозволять чітко розділяти сигнали зорі від сигналів планети, що є ключовим для підтвердження наявності води та інших важливих елементів.
Хто працює над проєктом Pandora?
Проєкт Pandora – це спільна розробка NASA та лабораторії Лоуренса Лівермора у Каліфорнії. Інші партнери місії:
- Центр космічних польотів NASA імені Ґоддарда;
- Корнінг – виробник телескопа Pandora;
- Blue Canyon Technologies – відповідає за збирання та тестування;
- Університет Аризони – центр управління місією;
- NASA Ames Research Center – обробка даних місії.
Pandora планує провести 10 спостережень кожної з екзопланет протягом річної місії, з кожним «поглядом» тривалістю 24 години.
Раніше ми писали про ТОП технологічних новинок, які з’являться у 2025 році.