Новини науки | Дослідження

Вчені розробили препарат для регенерації нервів і відновлення зору

LL-341070 сприяє відновленню мієліну в мозку, допомагаючи повернути зір і покращити когнітивні функції у пацієнтів з неврологічними захворюваннями

Науковці з Університету Колорадо презентували експериментальний препарат LL-341070, який допомагає відновлювати зір, прискорюючи регенерацію мієліну — захисної оболонки нервових волокон. Ця розробка може стати проривом у лікуванні розсіяного склерозу та інших неврологічних захворювань.

Про препарат LL-341070?

Дослідження, результати якого опубліковані у журналі Nature Communications, довели, що препарат значно покращує здатність мозку відновлювати пошкоджений мієлін. Це надзвичайно важливо для лікування розсіяного склерозу, адже саме втрата мієліну спричиняє такі симптоми, як погіршення зору, зниження моторики та когнітивні порушення.

nejron krv.media

Як діє препарат

Прискорення регенерації мієліну

LL-341070 стимулює процеси відновлення оболонок нервових волокон, що природно відбувається у мозку, але повільно й неефективно.

Покращення функцій мозку

Лабораторні дослідження на мишах показали, що застосування препарату позитивно впливає на відновлення зорових функцій.

Перспективи терапії

Вчені планують протестувати дію препарату на інших ділянках мозку, щоб оцінити його потенціал у лікуванні когнітивних порушень.

Ітан Г’юз

Це дослідження відкриває шлях до створення терапій, що дозволять мозку самостійно відновлювати пошкоджені ділянки. Ми прагнемо надати пацієнтам із розсіяним склерозом і подібними захворюваннями можливість повернути зір та інші важливі функції.

itan gyuz doktor filosofiyi spivavtor doslidzhennya ta doczent kafedry klitynnoyi ta rozvytku biologiyi medychnoyi shkoly universytetu kolorado
Ітан Г’юз
доцент кафедри клітинної та розвитку біології Медичної школи Університету Колорадо

Подальші етапи досліджень

Науковці працюють над вдосконаленням препарату та планують його адаптацію для клінічного використання. Основна мета — допомогти пацієнтам із хронічними захворюваннями нервової системи.

Від редакції. Зазвичай, після успішних доклінічних досліджень на тваринах, наступними етапами є клінічні випробування на людях, які можуть тривати кілька років, перш ніж препарат стане доступним для пацієнтів.

Ми також писали про вирощену штучну шкіру для пересадки та загоєння ран.

Теж цікаво