Україна підписала дві ключові оборонні угоди: з американською компанією Swift Beat — про виготовлення дронів, та з Данією — про будівництво першого заводу з виробництва української зброї за кордоном. Про це повідомляє медіа про науку, технології та здоров’я КРВ.медіа з посиланням на допис В. Зеленського.
Масштабування виробництва дронів для ЗСУ
Угода з американською компанією Swift Beat передбачає виробництво сотень тисяч дронів уже цього року, з подальшим розширенням у 2026-му. Swift Beat — спільний проєкт, заснований, зокрема, колишнім CEO Google Еріком Шмідтом. Основний акцент — на виробництві дронів-перехоплювачів, здатних знищувати ворожі безпілотники на підльоті. Ці системи мають зміцнити повітряний щит над українськими містами та позиціями.
Президент Володимир Зеленський у своєму зверненні підкреслив, що нова угода є частиною стратегії масштабування спільного виробництва озброєння з міжнародними партнерами: «Масштабуємо спільне з партнерами виробництво зброї: далекобійної, щоб зменшити російське бажання вбивати, і дронів-перехоплювачів, щоб захистити наших людей».

25 червня в межах Саміту НАТО у Гаазі підписано лист про наміри між міністрами оборони України Рустемом Умєровим та Данії — Троельсом Лундом Поульсеном. Йдеться про перше за межами України підприємство, яке виготовлятиме українську зброю виключно для потреб Збройних сил України. Проєкт є частиною ініціативи «Build with Ukraine».
На реалізацію уряд Данії вже виділив щонайменше 47 мільйонів доларів. В інших джерелах згадано суму близько 70 мільйонів доларів, або 500 мільйонів данських крон. Усі витрати на виробництво покриватимуться коштом міжнародних партнерів. Основними завданнями цього кроку є не лише забезпечення ЗСУ сучасним озброєнням, а й зміцнення технологічних ланцюгів, логістики й спільного розвитку оборонного сектору.

«Build with Ukraine» — нова стратегія українського ОПК
Ініціатива «Build with Ukraine» передбачає створення виробничих потужностей української оборонної промисловості у країнах-партнерках. Окрім Данії, до проєкту долучилась Велика Британія, яка фінансуватиме виробництво українських дронів протягом щонайменше трьох років.
Такі кроки дають змогу убезпечити процес виготовлення зброї від ризиків, пов’язаних із війною в Україні, та водночас забезпечують оперативність постачання техніки на фронт. За словами Рустема Умєрова, це стратегічна ініціатива, що «зміцнює нашу спільну обороноздатність і створює нові можливості для обміну технологіями».
Українська сторона не виключає, що в майбутньому до ініціативи можуть долучитися й інші держави, що посилить темпи виробництва зброї та дронів для української армії.
Раніше ми писали, що китайський робот-гуманоїд Kepler K2 став автослюсарем на реальному заводі