Дослідження, проведене в Іллінойському технологічному інституті, показало, що щоденне вживання двох чашок свіжого манго може знизити рівень інсуліну та покращити чутливість до нього в людей із надмірною вагою або ожирінням. Учасники, які споживали манго протягом чотирьох тижнів, мали значно кращі показники регуляції рівня цукру в крові порівняно з тими, хто їв калорійно подібний десерт — італійський шербет. Це відкриття може стати важливим кроком у профілактиці діабету 2 типу та покращенні кардіометаболічного здоров’я.
Манго та інсулінорезистентність: результати дослідження
Дослідження, опубліковане в журналі Nutrients, охоплювало 48 дорослих віком 20-60 років із надмірною вагою або ожирінням. Учасники щодня вживали або дві чашки свіжого манго, або калорійно відповідний десерт — італійський шербет.
Результати вказують на те, що група, яка споживала манго, мала значне зниження інсулінорезистентності, виміряної за допомогою моделі гомеостатичної оцінки (HOMA-IR). Також покращилася функція β-клітин підшлункової залози, що визначається за індексом розподілу (DI), який оцінює ефективність регуляції рівня цукру в крові.
Через чотири тижні рівень інсуліну в крові у відповідь на глюкозотолерантний тест (OGTT) значно знизився в групі манго, тоді як у контрольній групі змін не було.
Методологія дослідження та його обмеження
У дослідженні брали участь люди з індексом маси тіла (ІМТ) ≥ 25 кг/м² та рівнем С-реактивного білка >1,0 і <10,0 нг/л, а також рівнем цукру в крові від 100 до 126 мг/дл. Учасники, які приймали полівітаміни, статини або дотримувалися веганської дієти, були виключені з експерименту.
Протягом чотирьох тижнів учасники споживали манго сортів Kent та Keitt. Окрім основного продукту дослідження, вони продовжували дотримуватися звичайного раціону. Впродовж експерименту їм п’ять разів проводили заміри складу тіла та рівня цукру, а також вони вели харчові щоденники.
Обмеження дослідження:
- дослідження відбувалося під час пандемії COVID-19, що могло вплинути на рівень запальних маркерів;
- не проводилося дослідження метаболітів манго в організмі.
Дослідження фінансувалося Національною радою з питань манго (National Mango Board), яка не мала впливу на його результати.
Індіка Едірісінгхе
Контроль рівня глюкози в крові – це не лише моніторинг показників, а й покращення чутливості до інсуліну. Наше дослідження свідчить, що додавання свіжого манго до раціону може стати простим і приємним способом для людей із надмірною вагою або ожирінням підтримати кращу функцію інсуліну та знизити ризик розвитку діабету 2 типу.

Вплив на вагу та рівень запалення
Попри те, що обидві групи споживали приблизно однакову кількість калорій, маса тіла учасників у групі манго залишилася стабільною, тоді як контрольна група набрала вагу.
Однак, рівень запалення, виміряний за допомогою маркерів IL-6, TNFα та hs-CRP, не показав значних відмінностей між групами. Також не було змін у рівнях загального холестерину, ЛПНЩ (поганого холестерину), ЛПВЩ (доброго холестерину) чи тригліцеридів.

Чому манго корисне для здоров’я?
Професор харчових наук та дієтології Індіка Едірісінгхе наголошує, що отримані результати розвінчують міфи про негативний вплив природного цукру в манго на рівень цукру в крові та ожиріння. Він вважає, що антиоксиданти, які містяться у фрукті, можуть відігравати ключову роль у контролі рівня глюкози.
Переваги щоденного споживання манго:
✔ покращує чутливість до інсуліну;
✔ не сприяє збільшенню маси тіла;
✔ містить антиоксиданти, що можуть позитивно впливати на рівень цукру в крові;
✔ є корисною альтернативою калорійним десертам.
Отримані результати вкотре підкреслюють важливість включення свіжих фруктів у раціон для підтримки здоров’я серця та контролю рівня цукру.
Фахівці рекомендують замінювати калорійні десерти кориснішими фруктами, такими як манго, що може сприяти зниженню ризику розвитку діабету 2 типу та покращенню метаболічного здоров’я.
Раніше ми писали, що ароматичні воскові свічки можуть забруднювати повітря, як дизельний двигун