Українські лікарі з Інституту серця Міністерства охорони здоров’я вперше виконали повторну трансплантацію серця. Про це повідомили в медичному закладі, зазначивши, що 30-річний пацієнт отримав друге донорське серце після відмови попереднього. Ця подія стала важливим кроком для розвитку трансплантології в Україні.
Перша ретрансплантація серця
історія пацієнта
30-річний Петро став першим українцем, якому здійснили повторну трансплантацію серця. Його історія розпочалася сім років тому, коли він отримав перше донорське серце в Білорусі. З часом орган перестав функціонувати, і чоловік знову потребував пересадки. У січні 2025 року команда кардіохірурга Бориса Тодурова провела унікальну операцію, надавши Петру друге донорське серце.
У 2024 році в Україні здійснили 467 трансплантацій органів, серед яких 63 – пересадки серця. Загалом за останні чотири роки виконано понад 1500 операцій із трансплантації. Завдяки розвитку медичних технологій такі процедури є безоплатними для українців.
Донорство органів в Україні
В Україні кожен громадянин має право за життя висловити згоду або незгоду на посмертне донорство органів, що регламентується Законом України «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині»
Станом на початок 2025 року у національному листі очікування Єдиної державної інформаційної системи трансплантації зареєстровано 3 578 пацієнтів. З них:
- 2 276 осіб очікують на пересадку нирок;
- 615 осіб потребують донорського серця;
- 586 осіб чекають на трансплантацію печінки.
З 2024 року в межах Програми медичних гарантій держава повністю покриває витрати на трансплантацію органів, роблячи ці процедури безоплатними для пацієнтів
У 2024 році українські лікарі здійснили 467 трансплантацій внутрішніх органів, зокрема 311 нирок, 93 печінок та 63 сердець. Понад 65% цих операцій були виконані з органами померлих донорів.
Попри досягнення, значна кількість пацієнтів все ще очікує на рятівні операції.
Раніше ми також писали, Як штучний інтелект допомагає виявляти серцево-судинні захворювання.