Результати дослідження компанії Media Resources Management були презентовані в межах Kyiv Media Week та опубліковані в KMW White Paper 2024. У рейтингу «Найефективніші українські кіновиробники 2014–2024» враховано виключно відкриті дані про національний бокс-офіс. У дослідженні проаналізували 202 фільми, створені за останні 10 років, а також внесок 225 продюсерів, 125 режисерів, 227 сценаристів і 97 операторів.
На основі цих даних було сформовано 10 найуспішніших українських фільмів за касовими зборами, кожен із яких перевищив $1 млн у національному прокаті станом на 2 жовтня 2024 року.
Найуспішніші українські кіновиробники десятиліття
«Мавка. Лісова пісня»
FILM.UA Group
Лідер рейтингу — українська 3D-анімаційна фентезійна стрічка 2023 року. В національному прокаті її збори склали майже $4,3 млн, а загальні збори за прокат у понад 80 країнах переступив позначку $17 млн. Цей показник закріпив статус «Мавки» як одного з найбільш успішних українських фільмів.

«Я, Ти, Він, Вона»
Студія «Квартал 95»
Ця романтична комедія зібрала $2,6 млн у прокаті.
За сюжетом стрічки, подружжя переживає кризу стосунків і вирішує розлучитися. Під час випробувального терміну, наданого судом, герої фільму потрапляють у кумедні, а іноді й екстремальні пригоди, які змушують їх зрозуміти важливі речі та переоцінити власне життя.

«Скажене весілля»
FILM.UA Group, «Прототип продакшн»
Стрічка принесла авторам фільму майже $2 млн.
За сюжетом комедії, Катерина, донька директора районного краєзнавчого музею Василя Середюка, збирається заміж за французького кардіохірурга Франсуа. Однак її батько прагне перешкодити весіллю через те, що наречений є афрофранцузом.

«Скажене весілля – 2»
FILM.UA Group, «Прототип продакшн»
Продовження історії також мало значний фінансовий успіх із результатом $1,7 млн.
У другій частині комедії збережено ту саму комедійну формулу, але до родини Середюків додається ще одна донька — старша Наталка. Вона колись не послухала батька, втекла до Києва й стала піар-менеджеркою. Тепер Наталка готується до весілля, але обирає не того нареченого, якого схвалив би її батько.

«Я, «Побєда» і Берлін»
UP Hub
Фільм режисерки Ольги Ряшиної зібрав $1,5 млн.
За сюжетом фільму, знятого за мотивами однойменної повісті загиблого у 2015 році в ДТП співака Андрія Кузьменка, музикант-початківець Кузьма вирушає разом із другом Бардом до Берліна за три дні до важливого концерту. Вони їдуть на старенькій «Побєді», яку Кузьма планує обміняти на шестисотий «Мерседес» у відомого колекціонера. Задум полягає в тому, щоб повернутися додому на стильній машині та встигнути на виступ гурту. Проте, як це часто буває, все йде не за планом.

«Захар Беркут»
FILM.UA Group, CinemAday
Історична драма заробила $1,4 млн.
У центрі сюжету фільму — наступ монгольської орди під проводом хана Бурунди, який прямує на захід, залишивши по собі руїни та спустошення. Зупинившись біля підніжжя величних Карпат, орда ставить табір. Однак уночі кілька сміливих місцевих мисливців, брати Беркути, проникають у ворожий табір і звільняють полонених. Розлючений хан вирішує будь-що пройти через гори, щоб помститися та знищити місцеві поселення. Проте невелика громада гірських мисливців на чолі із Захаром Беркутом має свій стратегічний план, щоб назавжди зупинити незліченну армію.

«Викрадена принцеса»
FILM.UA Group
Ще одна анімаційна стрічка у рейтингу, яка принесла своїм авторам $1,4 млн.
Це історія мандрівного артиста Руслана, який мріє стати лицарем, однак випадково знайомиться з дівчиною Мілою й закохується, не підозрюючи, що вона — донька київського князя. Однак їхньому щастю загрожує небезпека: чаклун Чорномор викрадає Мілу, аби використати силу її кохання для зміцнення власної магічної могутності. Руслан вирушає в небезпечну подорож, сповнену пригод і випробувань, щоб врятувати свою кохану й довести, що справжнє кохання сильніше за будь-яке чаклунство.

«Довбуш»
Pronto Film
Епічна історія про національного героя зібрала $1,9 млн.
Події фільму відбуваються на початку XVIII століття в Карпатах і розповідають про життя та боротьбу легендарного ватажка опришків Олекси Довбуша, який став символом боротьби за свободу. За сюжетом, жорстокий утиск шляхти змушує гуцульський народ тікати в гори. Двоє братів, Олекса та Іван Довбуші, опиняються поза законом і приєднуються до опришків. Однак їхні шляхи швидко розходяться: Іван прагне багатства, тоді як Олекса бореться за справедливість і свободу для свого народу. Боротьба проти панської влади перетворюється на повстання, лідером якого стає Олекса, а його подвиги надихають людей до боротьби за гідне життя на рідній землі.

«Конотопська відьма»
FILM.UA Group
Горор завершив свій прокат із результатом $1,39 млн*, продемонструвавши, що українські фільми цього жанру теж можуть зацікавити аудиторію.
Сюжет фільму зосереджений на історії давньої відьми з Конотопа, яка покинула свої магічні сили заради кохання до простого хлопця. Її спокійне життя руйнується, коли під час війни росіяни захоплюють місто та жорстоко вбивають її коханого. Зіткнувшись із втратою, вона вирішує помститися, повертаючи свої надприродні здібності. Наповнена гнівом і болем, відьма навіює страшну кару на ворогів, завдаючи їм кривавої відплати за смерть нареченого.
*Варто зазначити, що на момент оприлюднення рейтингу, прокат «Конотопської відьми» ще тривав, тому у рейтингу її цифри — не остаточні. Останні відомі цифри повідомила продюсерка Ірина Костюк.прокат фільму завершений із результатом $1 392 435.

«8 кращих побачень»
«Грін Філмс», Продюсерський центр «Горад»
Комедія зібрала $1,3 млн.
За сюжетом, сім’я Соколових здається взірцем сучасного сімейного щастя: затишний заміський будинок, двоє чудових дітей, і все життя йде за чітким і злагодженим планом – справжня ідилія. Проте одного дня успішний ветеринар Микита дізнається страшну новину: йому залишилося жити лише близько місяця. Ця звістка перевертає його життя з ніг на голову. Після короткої розпуки Микита вирішує вдатися до ««геніального плану» — знайти собі заміну. Його мета — забезпечити, щоб дружина та діти залишилися у надійних руках і ні в чому не мали потреби після його смерті.
Окремі категорії рейтингу присвячені українським кінопродюсерам, кінорежисерам та кіносценаристам. Вони формувалися на основі касових зборів: сума, яку фільм заробив у національному прокаті, зараховувалася кожному продюсеру, режисеру та сценаристу, які працювали над проєктом. Якщо у фільмі було кілька продюсерів, режисерів чи сценаристів, то показники зараховувалися кожному з них окремо.
ТОП продюсерів

Ірина Костюк — $11 млн.
Єгор Олєсов — майже $9,8 млн.
Надія Коротушка, Анна Єлісєєва — $5,3 млн та $4,6 млн відповідно.
Юрій Горбунов — $4,7 млн.
Володимир Зеленський — $4,8 млн (продюсування фільмів до президентства).
ТОП режисерів

Олег Маламуж — $5,6 млн (анімації «Мавка», «Викрадена принцеса»).
Олександра Рубан — майже $4,3 млн («Мавка»).
Ахтем Сеітаблаєв — $2,4 млн («Захар Беркут», «Додому»).
Любомир Левицький — $1,2 млн (сучасні трилери та комедії).
ТОП сценаристів

Ярослав Вайцешек — $9,3 млн (анімаційні хіти FILM.UA Group).
Олексій Приходько — $5,4 млн.
Володимир Зеленський — $3,9 млн (робота над сценаріями до президентства).