Американські вчені представили найменший у світі тимчасовий кардіостимулятор — бездротовий пристрій, який можна ввести за допомогою шприца, контролювати світлом і який самостійно розчиняється в тілі. Його розміри не перевищують розміри зернини рису. Інновація описана в журналі Nature, і хоча пристрій ще не тестувався на людях, розробники прогнозують перші випробування протягом 2–3 років.


Як працює найменший кардіостимулятор
Інноваційний кардіостимулятор має довжину всього 3,5 міліметра, а товщину — близько 1 міліметра. Його розміри дозволяють вводити пристрій без операційного втручання — достатньо шприца. Пристрій створено спеціально для тимчасового використання: після завершення своєї функції він розчиняється в організмі пацієнта, що виключає потребу у видаленні через додаткову процедуру.
Працює пристрій у зв’язці з м’яким пластиром, який кріпиться на грудях пацієнта. Цей пластир відстежує серцевий ритм і при виявленні порушення подає світловий сигнал, який активує кардіостимулятор. Енергія для роботи пристрою виробляється за допомогою гальванічної клітини — вона перетворює хімічну енергію з рідини організму на електричні імпульси.
