Близько 70% світових видів бджіл будують гнізда в ґрунті, однак більшість природоохоронних ініціатив зосереджуються на тих, що живуть над землею. Дослідження, опубліковане в журналі Austral Entomology, демонструє: додавання шару гравію на ділянках сприяє гніздуванню ґрунтових бджіл. Йдеться про Lasioglossum (Homalictus) dotatum — поширений в Австралії вид. Видання про науку КРВ.медіа повідомляє, що ці результати відкривають простий спосіб покращення умов для запилювачів.
Бджоли, що мешкають під ногами
З понад 20 тисяч видів бджіл, описаних наукою, приблизно 70% є ґрунтовими. Вони створюють гнізда в піску, глині або іншому пухкому субстраті. У цьому середовищі вони відкладають яйця та вирощують потомство. Серед таких видів — Andrena, Halictus, Colletes, Nomia та багато інших.
На відміну від добре відомої медоносної бджоли (Apis mellifera), яка утворює великі соціальні колонії, більшість ґрунтових бджіл — одиночні, або ж формують скупчення окремих гнізд.
Ґрунтові бджоли відіграють ключову роль у запиленні дикорослих та сільськогосподарських рослин. За даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO), понад 75% культур залежать від запилювачів — і ґрунтові бджоли є важливою частиною цієї системи.
